Gösterilen sonuç sayısı: 4

Çemberler, Kolilerin kapatılması, palet üzerindeki ürünlerin bağlanması, balyaların bağlanması, ürünlerin bir arada tutulması için kullanılan malzemelerdir.


Ürünlerin ağırlığı, dağılma refleksleri, kayma eğilimlerine göre hem kimyasal özellikleri hem de fiziksel özellikleri ile farklılıklar göstererek çeşitlendirilmişlerdir. Çemberler, kullanıldıkları işletmelerde farklı şekillerde isimlendirilmektedir. Bant, band, şerit, ip, halat, kayış, strap gibi isimler en yaygın olarak kullanılanlardandır. Çemberleri başlıca dört grupta toplayabiliriz. Bağlanacak olan ürünlerin ihtiyacına göre geliştirilmişlerdir. Bazı ürünler için yumuşak yapılı, esnek, yüksek uzama özelliğine sahip çemberlere ihtiyaç duyulur, bazı ürünler için sert yapılı, düşük uzamalı, yüksek sıcaklığa dayanıklı çemberler gereklidir. Dört ana grupta toplanan çemberler şöyledir;
  • Polyester Çember PET
  • Poliproplen Çember PP
  • Kompozit Lifli Çember
  • Çelik Çember
Hangi çemberin kullanılabileceği noktasındaki en belirleyici öğe bağlanacak ürünlerdir. Kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse “ürünlerin ağırlığı, dağılma refleksleri (dinamik yükler), kayma eğilimleri” olarak bahsetmiştik. Hesaba katmamız gereken bir unsur da sevkiyatın nasıl yapılacağıdır. Fabray Endüstriyel Ambalaj Sistemleri uzman ekipleriyle sizin için en efektif, ürünleriniz için en güvenilir çember konusunda keşif ve tavsiyede bulunabilecek yetkinliktedirler. Bu hizmetler Fabray Endüstriyel Ambalaj Sistemleri tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.
Sohbeti başlatın.
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba ben Candaş, size nasıl yardımcı olabilirim?