Gösterilen sonuç sayısı: 5

Çember Makinesi plastikten mamül çemberler ile ürünlerin bağlanmasını yapan makinedir.

Kullanım yerine göre çeşitleri vardır. Kullanım yerine göre el tipi, yarı otomatik veya otomatik olarak çeşitleri bulunur.

El tipi olanların şarjlı ve havalı olanları bulunur. Hava veya elektrik enerjisi ile çalışır. Polyester çember pet veya poliproplen çember pp ile kullanılır.

Yarı otomatik olanlar poliproplen çember pp ile kullanılır. Koli, kutu ve benzeri ürünlerin çember ile bağlanmasında kullanılır.

Otomatik olan çeşitler ise çerçeveli küçük tiplerden paletleri bağlayan büyük modellere kadar geniş bir yelpazede sunulur.

Çalışma prensibi şöyledir. Çemberi ürün üzerinde gerdirir sonra yapıştırır sonra da keserek işlemi tamamlar.

Çember Makinesi Endüstrilerin neredeyse tamamında kullanılmaktadır. Hangi model çember makinesi gerektiği konusunda Fabray Endüstriyel Ambalaj Sistemleri uzman kadrosu ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Mersin ve Tüm Türkiye de satış ve servis konularında Sakarya dan hizmet vermektedir.

El tipi modellerde Siat Gt One, Siat GT Smart, Siat GT H, yarı otomatik ve otomatik modellerde Extend ve Plasticband Maturi markalarıyla Fabray tarafından hizmet verilmektedir. Çember Makinesi çeşitlerinin tamamı yüksek kaliteli bileşenler tarafından üretilmektedir.