Gösterilen sonuç sayısı: 1

Polyester Çember Ölçüleri ve Kullanım Alanları çok çeşitlidir. Ölçüler genişlik kalınlık ve uzunluk olarak belirtilir. Genişlik ve kalınlık çemberin dayanımını ( mukavemet ) belirlerken uzunluğu da maliyetin katsayısını oluşturur. Çok ça beilirtilmeyen bir ölçüm de metre ağırlığıdır. 1 metre uzunluğundaki kesitin ağırliğıdır. Örneğin 12mm x 0,60mm x 2000m olarak ölçülen bir çemberi incelediğimizde; 12 mm genişlikte, 0,60 mm kalınlıkta ve 2000 m uzunluğunda bir polyester çember pet ten bahsetmiş oluruz. Elbette extrüzyon üretimlerin doğasında olan ölçü toleransları bulunmaktadır.

Yukarıdaki tanımlamada belirtilmeyen metre ağırlığıda bu ölçülerde polyester çember pet’in 1 metresinin ağırlığıdır. Bu teknik bilgiler ışığında ürünün maliyeti ve mukavemeti ortaya çıkar.

Polyester Çember Ölçüleri ve Kullanım Alanları konusunu kullanım alanları olarak incelersek çok geniş bir yelpaze ile karşılaşırız. Günümüzde ürünlerin formunun bozulmaması, ekonomik nakledilmesi için çemberleme işlemi olmazsa olmaz kategorisinde yer alır. Otomotiv, İnşaat, gıda, metal, orman ürünleri, elektik malzemeleri, beyaz eşya, tekstil, e-ticaret, elektronik, plastik, taş, bims, kağıt, karton, oluklu mukavva gibi bir çok endüstrilerde Polyester Çember Ölçüleri ve Kullanım Alanları büyük önem taşır.