Gösterilen sonuç sayısı: 1

Streç film ambalaj malzemeleri içinde kullanım alanı en geniş olan üründür. Streç kelime anlamı “esnek” tir. Film de plastiğin inceltilmiş tabakası olarak kullanılır. Gıda maddelerinin saklanmasından paletlerin sarılmasına kadar bir çok alanda kullanılır. Polietilenden extrüzyon yöntemi ile üretilir. Esnek yapısı ile ürünlerin sarılması, bir arada tutulması, ıslanmaktan, tozlanmaktan korunması veya hava ile irtibatının kesilmesi gibi amaçlarla kullanılır.

Streç film çeşitleri uzama kabiliyetleri ve dayanımlarına (mukavemet) göre çeşitlenir. Gerek mukavemet gerekse uzama, kaliteli ham madde ve üstün teknoloji ile sağlanır. Rekabet şartları bazı üreticileri kaliteli ham maddeden ucuz ham maddeye yöneltmiştir. Bu durumda da dayanımı sağlayabilmek için ürün kalınlığının arttırılmasını mecburi kılmıştır. Daha kalın ürün üretmek, üretici için aynı zamanda kapasite artışını beraberinde getirmiş bu da ayrıca avantaj sağlamıştır. Yani üretip satan için olumlu şartlar gelişse de kullanıp tüketen için durum tam tersi olarak gelişmiştir. Kullanıcı daha ucuz streç film aldığını düşünürken, palet bazında harcadığı streç film tüketimi artmış, bir paleti sarmak için daha fazla para öder hale gelmiştir. işin kötü yanı bir çok işletme bunu fark etmez ve ucuz streç film aldığını düşünmeye devam eder.

Streç filmde kalitenin yükselmesinde ilk aktör “Süper Power” olmuştur. Eski streçlere göre daha fazla uzayabilen, daha mukavemetli olan süper power bir süre sonra taklitlerinin gölgesinde kalmıştır. Bir çok ürün süper power adı altında pazara sürülmüştür. Süperpower adını taşıyan streçfilmlerin bir çoğu malesef niteliklerini taşımaktan uzak kalmıştır.

Fabray Endüstriyel Ambalaj Sistemleri yüksek teknoloji ile üretilmiş bu nedenle yüksek kaliteye sahip streç film çeşitleriyle hizmetinizdedir.

Orbital Streç Sarma Makinaları

Artemis Orbital Streç Sarma Makinası