Gösterilen sonuç sayısı: 5

Streç Sarma Makinaları ürünlerin streç film sarma işini yapan makinalardır. Ürünlere streç sarma işi genelde yatay eksende sarılarak yapılır. Zor olan dikey eksende streç sarma işidir. Yatay eksende insan gücüyle sarılabilirken, dikey eksende insan gücü ile sarmak çok zordur.

Yatay eksen streç sarma işi yapan Streç Sarma Makinaları döner tablalılar ve robotlardır. Adından da anlaşılacağı üzere döner tablalı streç sarma makinaları bir döner tabla, bir kule ve bir asansör olmak üzere 3 parçadan oluşur. Palet tabla üzerinde döner, Streç film bobinide kule üzerindeki asansöre takılı olarak yukarı ve aşağı yönde hareket ederken streç film ile sarılmış olur. Elbette Streç Sarma Makinaları nın bu temel prensip üzerinde geliştirilmiş bir çok opsiyon vardır. Motorlu öngerdirme, roping sistem bunlardan bazıları olarak sayılabilir. Robotlarda ise kule ve asansörü taşıyan bir araba bulunur. Palet sabit dururken robot palet etrafında dönerek streç film sarma işini yapar.

Dikey eksende sarma işi yapılırken dikey eksende kurulu bir dairesel bir hat ve bu hat üzerinde yörüngesel hareket ile çalışan streç film taşıyıcıları bulunur. Ürün dairenin içinden geçerken, yörünge üzerinde dönen streç film bobinleri ürüne streç film sararlar.

Fabray Ambalaj, Yatay eksen Streç Sarma Makinaları  Siat Türkiye olarak Onewrap, onewrap plus, prowrap ve bewrap modelleriyle, Plasticband Türkiye olarak ta Atis, Neleo ve Artemis modelleriyle hizmet vermektedir.

Sohbeti başlatın.
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba ben Candaş, size nasıl yardımcı olabilirim?