Gösterilen sonuç sayısı: 1

Streç sözlük karşılığı olarak incelediğimizde ilk karşımıza çıkan kelime “esnek” tir.

Ambalaj dünyasında ise yediden yetmişe herkesin aklına “streç film” gelir. Google da da streç film hakkında  sayfalarca arama sonucuna erişmek mümkündür. Polietilenden üretilir, mutfaklarımıza kadar girmiştir. Mutfakta yemek tabaklarının üzerinin kapatılması için kullanılan streç film, fabrikalarda kocaman paletlerin sarılması için kullanılırlar.

Yine Google arama sonuçlarında “çeşitli maddelerin havayla etkileşimini ortadan kaldırmak amacıyla sarıldığı şeffaf paketleme malzemesi” olarak ta tanımlanmıştır.

Son derece geniş kullanım alanı vardır. Ürünlerin bir arada tutulması, sabitlenmesi, hava ile etkileşiminin kaldırılması, tozdan ve ıslanmaktan korunması için kullanılan şeffaf ambalaj malzemesidir. Bu ambalaj malzemesinin olmazsa olmaz tarafı uzama kabiliyeti ve esnek olmasıdır. Kullanılacağı yere göre ne kadar kuvvetli olacağı kalınlığı ile doğru orantılıdır. Kalınlık ölçü birimi mikron dur. 7 mikron, 8 mikron, 12 mikron, 17 micron, 23 micron pazara sunulan başlıca kalınlık ölçüleridir. Uzama kabiliyeti ise kullanılan ham madde formülü ve üretim teknolojisine bağlıdır.

Fabray Ambalaj Maillis Türkiye olarak üstün teknoloji ile üretilmiş, yüksek uzama kabiliyeti olan, kaliteli ürünleriyle Sakarya dan tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.