Gösterilen sonuç sayısı: 1

Yarı Otomatik Çemberleme Makinesi pazarda en çok satılan makinedir. Kullanım alanı çoğunlukla koli ve kutuların kapatılmasıdır. Kangal şeklinde ürünlerin bağlanması için de kullanılır. Fiyatları 500 ile 1000 usd aralığındadır. Çin, Tayvan ve Avrupa ülkelerinden ithal edilirler.

Yarı Otomatik Çemberleme Makinesi Masa tipindedir. Bağlanacak olan ürün makinenin üzerine koyulmalıdır. Eğer ürün ağır ise bu bir dezavantaj olabilir. Diğer taraftan bağlanacak ürünün ebatları hakkında sınırlama olmaması da avantaj olarak sunulur. Sadece Poliproplen Çember PP ler ile kullanılır.

Yarı Otomatik Çemberleme Makinesi Çalışma prensibi basittir. Ürünü makine üzerine koy – çemberi ürün etrafından dolaştır – çemberi ucunu kanal içindeki başlatma svicine değdir. Yarı Otomatik Çemberleme Makinesi önce germe işlemini yapar, ardından yapıştırma ve kesme işlemlerini yapar. Yapıştırma yerinin soğuması için bir süre bekler ve yeni kullanım için çember hazırlar. Bu döngü sürekli devam eder. Sağlıklı çalışması için çember kalitesi önem taşır. Birinci kalite veya orijinal çemberler kullanılmalıdır. Periyodik olarak genel temizlik ve rezistans temizliği yapılması yeterlidir. Rezistans temizliği sıfır numara zımpara ile rezistansın alt ve üst bölgelerinin zımparalanması ile yapılır.

Yarı Otomatik Çemberleme

Yarı Otomatik Çember Makinası